dcsimg Kaavoitus ja maankäyttö - Ramboll Finland Oy
      
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kaavoitus ja maankäyttö

Ramboll on Suomen johtava kestävän elinympäristön suunnittelija, luotettava ja innovatiivinen kumppani. Meillä on pitkä ja monipuolinen kokemus maankäytön laajasta tehtäväkentästä ja kokemuksemme kattaa kaikki maankäytön suunnittelun osa-alueet. Tunnistamme hankkeiden erityispiirteet ja kokoamme jokaista projektia varten parhaan mahdollisen työryhmän. Laaja-alainen asiantuntemuksemme tuo hankkeeseen uusia näkökulmia ja varmistaa kokonaisvaltaisen ja tehokkaan suunnittelun. Eri näkökulmien ja tavoitteiden tunnistaminen, ymmärtäminen ja tavoitteita tukeva yhteensovittaminen on työmme keskeinen lähtökohta.

 
Havainnekuva Finnoon alueesta
 
 

Kestävää kaupunkisuunnittelua

Ramboll Groupin kaupunkisuunnittelukonsepti, LIVEABLE CITY,  konkretisoi kestävän kehityksen ja hyvinvointia edistävän ympäristön tavoitteet kulloiseenkin suunnittelutehtävään.

Palvelumme kattavat laajasti koko Suomen. Kaavoituksen ja maankäytön asiantuntijoita on asiakkaan lähellä kymmenellä eri paikkakunnalla. Teemme aktiivista yhteistyötä Rambollin muiden tekniikka-alueiden ja kansainvälisen verkoston sekä mm. Finnish Green Building Councilin ja Elävät kaupunkikeskustat ry:n kanssa. Haluamme vaikuttaa aktiivisesti suomalaisen elinympäristön kehittämiseen sekä seutujen ja alueiden kilpailukykyyn.

Uusikaupunki

Ota yhteyttä

Pasi Rajala
Johtaja, kaupunki- ja aluesuunnittelu
+358 400 838 641
pasi.rajala@ramboll.fi
Iris Broman, maankäyttö, Ramboll Finland
Iris Broman
Ryhmäpäällikkö, maankäyttö
+358 40 8406 022
iris.broman@ramboll.fi
Annu Tulonen
Yksikönpäällikkö, Kaavoitus, Lahti
040 675 0332
annu.tulonen@ramboll.fi
Kirsikka Siik, maankäyttö ja kaavoitus, Ramboll Finland
Kirsikka Siik
Yksikönpäällikkö, maankäyttö ja kaavoitus,Tampere
+358 50 324 5527
kirsikka.siik@ramboll.fi
Toni Joensuu, Ramboll Finland
Toni Joensuu
Yksikönpäällikkö, julkinen liikenne, Oulu
+358 40 5158323
toni.joensuu@ramboll.fi
Jutta Piispanen, Ramboll Finland
Jutta Piispanen
Toimistopäällikkö, kaava-ja maankäyttöhankkeet, YVA
+358 40 672 2277
jutta.piispanen@ramboll.fi
Pirjo Pellikka
Kaavoitusarkkitehti, Kuopio
+358 40 5322 380
pirjo.pellikka@ramboll.fi
Liisa Märijärvi-Vanhanen, Ramboll Finland
Liisa Märijärvi-Vanhanen
Toimistopäällikkö
+358 40 556 0473
liisa.marijarvi-vanhanen@ramboll.fi