dcsimg Infra & liikenne - Ramboll Finland Oy
     
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Infra & liikenne

 

Geotekniikka

Eero Timonen, Ramboll Finland
Eero Timonen
Yksikönpäällikkö, geosuunnittelu, Espoo
+358 40 512 3874
eero.timonen@ramboll.fi
Hannu Kaleva,infra, Ramboll Finland
Hannu Kaleva
Yksikönpäällikkö, infra, Tampere
+358 400 630 858
hannu.kaleva@ramboll.fi
Jouni Alinen, Ramboll Finland
Jouni Alinen
Yksikönpäällikkö ja aluetoimiston päällikkö, infra, Pori
+358 50 5126 411
jouni.alinen@ramboll.fi
Mikko Sivonen
Mikko Sivonen
Projektipäällikkö, geotekniikka, Oulu
+358 40 0876289
mikko.sivonen@ramboll.fi
Hannu Lauhakari
Projektipäällikkö, geotekniikka, Mikkeli
+358 20 7557367
hannu.lauhakari@ramboll.fi
Jussi Pajula
Jussi Pajula
Toimistopäällikkö, Seinäjoki
+358 20 7557146
jussi.pajula@ramboll.fi

Infran rakennuttaminen

Pasi Hukkanen, Ramboll Finland
Pasi Hukkanen
Johtaja, Infraprojektinjohto, Itä- ja Etelä-Suomi
+358 50 598 7061
pasi.hukkanen@ramboll.fi
Tommi Jalkanen, Ramboll Finland
Tommi Jalkanen
Johtaja, Infraprojektinjohto, Länsi-ja Pohjois-Suomi
+358 50 412 6410
tommi.jalkanen@ramboll.fi
Jari Heikkilä, Ramboll Finland
Jari Heikkilä
Kalliorakentamisen asiantuntija, infran rakennuttaminen, Espoo
+358 40 7252 673
jari.heikkila@ramboll.fi
Valtter Kari
Johtaja, Projektinjohto ja kiinteistökonsultointi
+358 40 740 8370
valtter.kari@ramboll.fi

Kaupunkikehitys ja kauppa

Eero Salminen, Ramboll Finland
Eero Salminen
Projektipäällikkö, kaupunki- ja hankekehitys
+358 503 257 830
eero.salminen@ramboll.fi

Lentoliikenteen suunnittelu

Jukka Siren, Ramboll Finland
Jukka Sirén
Projektipäällikkö,logistiikka ja tilaustoimitusketju
+358 40 5899 288
jukka.siren@ramboll.fi

Liikennesuunnittelu

Jukka-Pekka Pitkänen
Jukka-Pekka Pitkänen
Johtaja, Urban-sektori
+358 407 384 190
jukka-pekka.pitkanen@ramboll.fi
Mikko Poutanen
Yksikönpäällikkö, liikenteen ohjaus ja raideliikenne, Espoo
+358 40 731 4781
mikko.poutanen@ramboll.fi

Maisemasuunnittelu

Kaisa Rantee, Ramboll Finland
Kaisa Rantee
Ryhmäpäällikkö, maankäyttö
+358 50 4066 349
kaisa.rantee@ramboll.fi
Terttu Kurttila
Johtava konsultti,ympäristön yleissuunnitelmat ja maankäyttösuunnitelmat
+358 40 1881 512
terttu.kurttila@ramboll.fi

Omaisuuden hallinta

Ramboll CM, Jaakko Dietrich
Jaakko Dietrich
Yksikönpäällikkö, infraomaisuuden hallinta ja kunnossapidon optimointi, Espoo
+358 40 592 2954
jaakko.dietrich@ramboll.fi

Raideliikenne ja rata

Antti Korhonen, infra, rautatiet, Ramboll Finland
Antti Korhonen
Palvelupäällikkö, raideliikenne
+358 40 8621720
antti.korhonen@ramboll.fi

Riskienhallinta ja turvallisuus

Outi Lehti
Yksikön päällikkö, Riskienhallinta ja turvallisuus, Tampere
+358 40 5590 507
outi.lehti@ramboll.fi

Satamat ja vesirakenteet

Pekka Ala-Tuuhonen, Ramboll Finland
Pekka Ala-Tuuhonen
Yksikönpäällikkö, infra, Turku
+358 40 0520720
pekka.ala-tuuhonen@ramboll.fi
Juha Kärkkäinen
Suunnittelija,geotekninen suunnittelu
+358 40 7513812
juha.karkkainen@ramboll.fi
Kari Mönkäre, Ramboll Finland
Kari Mönkäre
Yksikönpäällikkö, tie-, katu- ja aluetekniikka, Lahti
+358 40 7037602
kari.monkare@ramboll.fi

Sillat ja erikoisrakenteet

Ilkka Vilonen, Ramboll Finland
Ilkka Vilonen
Osastopäällikkö, siltasuunnittelu
+358 400 625 195
ilkka.vilonen@ramboll.fi
Matti Airaksinen
Yksikönpäällikkö, siltojen ylläpito
+358 40 522 9281
matti.airaksinen@ramboll.fi

Paikkatieto- ja tietomallinnuspalvelut

Veli-Pekka Koskela, Ramboll Finland
Veli-Pekka Koskela
Projektipäällikkö, paikkatieto ja mallinnus
+358 50 5935 354
veli-pekka.koskela@ramboll.fi

Tie-, katu- ja aluesuunnittelu

Helmer Berndtson, Ramboll Finland
Helmer Berndtson
Sektorijohtaja, City Infra, Espoo
+358 40 5060 499
helmer.berndtson@ramboll.fi

Valaistus

Tom Nuutinen
Valaistusasiantuntija ja-suunnittelija, kiinteistöjen sisä- ja ulkovalaistus
+358 50 5987 611
tom.nuutinen@ramboll.fi
Reija Pasanen,Ramboll Finland
Reija Pasanen
Projektipäällikkö, valaistussuunnittelija, arkkitehtuurivalaistus
+358 40 127 1265
reija.pasanen@ramboll.fi
Juha Hälikkä
Projektipäällikkö,valaistussuunnittelija, arkkitehtuurivalaistus
+358 40 809 6257
juha.halikka@ramboll.fi
Emilia Rautkylä, Ramboll Finland, arkkitehtuurivalaistus
Emilia Rautkylä
Projektipäällikkö, valaistussuunnittelija, arkkitehtuurivalaistus
+358 50 5469255
emilia.rautkyla@ramboll.fi

3D-visualisointi

Sampo Ahonen
Suunnittelija, graafinen suunnittelu
+358 40 518 5560
sampo.ahonen@ramboll.fi