dcsimg Vesi - Ramboll Finland Oy
     
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Vesi

 

Tulvariskien hallinta ja ilmastonmuutokseen sopeutuminen

Piia Sassi-Päkkilä
Projektipäällikkö
040 132 1415
piia.sassi-pakkila@ramboll.fi
Thomas Banafa
Suunnittelija, vesitaloudellinen suunnittelu
+358 40 153 6392
thomas.banafa@ramboll.fi
Tommy Nyman, Ramboll Finland
Tommy Nyman
Ryhmäpäällikkö, vesi- ja rantarakentaminen
+358 40 5322 629
tommy.nyman@ramboll.fi

Hulevesien hallinta

Marjo Valtanen
Projektipäällikkö
040 543 5090
marjo.valtanen@ramboll.fi
Päivi Paavilainen
Projektipäällikkö, vesihuolto / hulevedet
050 412 6206
paivi.paavilainen@ramboll.fi
Sari Suvanto
Ryhmäpäällikkö
040 136 6543
sari.suvanto@ramboll.fi

Teollisuuden vedet ja jätevedet

Kari Koistinen
Projektipäällikkö
040 480 8904
kari.koistinen@ramboll.fi
Pertti Keskitalo
Johtava asiantuntija, kestävän kehityksen palvelut
+358 40 059 6411
pertti.keskitalo@ramboll.fi
Teemu Koskinen, Ramboll Finland
Teemu Koskinen
Projektipäällikkö,vesihuolto-ja ympäristötutkimusprojektit
+358 40 515 7652
teemu.koskinen@ramboll.fi
Jyri Rautiainen, vesi, Ramboll Finland
Jyri Rautiainen
Yksikönpäällikkö, vesihuolto, prosessisuunnittelu, Savonlinna
+358 50 070 5337
jyri.rautiainen@ramboll.fi
Rissanen Niko, vesi, Ramboll Finland
Niko Rissanen
Johtava prosessiasiantuntija, jätevedenkäsittely
+358 40 562 9767
niko.rissanen@ramboll.fi
www.ramboll.fi

Veden ja jäteveden käsittelyprosessit ja laitokset

Teemu Koskinen, Ramboll Finland
Teemu Koskinen
Projektipäällikkö,vesihuolto-ja ympäristötutkimusprojektit
+358 40 515 7652
teemu.koskinen@ramboll.fi
Rissanen Niko, vesi, Ramboll Finland
Niko Rissanen
Johtava prosessiasiantuntija, jätevedenkäsittely
+358 40 562 9767
niko.rissanen@ramboll.fi
www.ramboll.fi
Jyri Rautiainen, vesi, Ramboll Finland
Jyri Rautiainen
Yksikönpäällikkö, vesihuolto, prosessisuunnittelu, Savonlinna
+358 50 070 5337
jyri.rautiainen@ramboll.fi
Jukka Jokihaara
Yksikönpäällikkö
040 658 3242
jukka.jokihaara@ramboll.fi

Vedenjakelu- ja jätevesiverkostot

Kimmo Hell, Ramboll Finland
Kimmo Hell
Konsernin vesihuollon toimialapäällikkö, suunnittelupäällikkö, vesihuolto
+358 40 502 1125
kimmo.hell@ramboll.fi
Jari Laihonen, vesi, Ramboll Finland
Jari Laihonen
Suunnittelupäällikkö
+358 40 589 2688
jari.laihonen@ramboll.fi
Marko Loikkanen, vesi, Ramboll Finland
Marko Loikkanen
Suunnittelupäällikkö
+358 40 762 1055
marko.loikkanen@ramboll.fi
Osmo Niiranen, vesi, Ramboll Finland
Osmo Niiranen
Johtava asiantuntija, yksikönvarapäällikkö,vesihuollon yleissuunnittelu
+358 40 508 7588
osmo.niiranen@ramboll.fi

Vesivarat ja vedenhankinta

Osmo Niiranen, vesi, Ramboll Finland
Osmo Niiranen
Johtava asiantuntija, yksikönvarapäällikkö,vesihuollon yleissuunnittelu
+358 40 508 7588
osmo.niiranen@ramboll.fi
Jarmo Koljonen
Yksikönpäällikkö, Site solutions
0400 355 217
jarmo.koljonen@ramboll.fi
Sanna Sopanen
Ryhmäpäällikkö, vesistötutkimukset
050 3078 579
sanna.sopanen@ramboll.fi
Virve Kupiainen
Suunnittelija
044 556 9196
virve.kupiainen@ramboll.fi

Vesihuollon kehittäminen, hallinto ja talous

Jyri Rautiainen, vesi, Ramboll Finland
Jyri Rautiainen
Yksikönpäällikkö, vesihuolto, prosessisuunnittelu, Savonlinna
+358 50 070 5337
jyri.rautiainen@ramboll.fi
Henri Paatela, vesi, Ramboll Finland
Henri Paatela
Yksikönpäällikkö, vesihuolto ja vedenkäsittelylaitosten koneistosuunnittelu
+358 40 672 6348
henri.paatela@ramboll.fi
Osmo Niiranen, vesi, Ramboll Finland
Osmo Niiranen
Johtava asiantuntija, yksikönvarapäällikkö,vesihuollon yleissuunnittelu
+358 40 508 7588
osmo.niiranen@ramboll.fi
Leena Vihavainen
Projektipäällikkö
050 382 9011
leena.vihavainen@ramboll.fi
Sari Suvanto
Ryhmäpäällikkö
040 136 6543
sari.suvanto@ramboll.fi
Suvi Virta
Projektipäällikkö
040 140 8423
suvi.virta@ramboll.fi