dcsimg Ympäristö & terveys - Ramboll Finland Oy
     
|
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ympäristö & terveys

 

Ilmanlaatu

Eerik Järvinen
Yksikönpäällikkö, Ilmanlaatu
040 719 9010
eerik.jarvinen@ramboll.fi
Jari Hosiokangas
Ryhmäpäällikkö, Meluselvitykset
040 584 4284
jari.hosiokangas@ramboll.fi

Luonto, vesistöt ja ekologia

Sanna Sopanen
Ryhmäpäällikkö, vesistötutkimukset
050 3078 579
sanna.sopanen@ramboll.fi
Kaisa Mustajärvi
Ryhmäpäällikkö, Tampere
050 536 0488
kaisa.mustajarvi@ramboll.fi
Tarja Ojala
Ryhmäpäällikkö, ympäristö- ja luontoselvitykset
050 533 7481
tarja.ojala@ramboll.fi
Sonja Semeri, Ramboll Finland
Sonja Semeri
Maisema-arkkitehti, maisemaselvitykset ja kulttuuriympäristöselvitykset
040 596 5250
sonja.semeri@ramboll.fi

Luonnonvarat ja jätehuolto

Ville Nikkilä
Yksikönpäällikkö, materiaalit
040 516 1828
ville.nikkila@ramboll.fi
Nathan Gaasenbeek
Projektipäällikkö, Resurssit
040 354 6472
nathan.gaasenbeek@ramboll.fi
Annu Tulonen
Yksikönpäällikkö, Kaavoitus, Lahti
040 675 0332
annu.tulonen@ramboll.fi

Pilaantunut maa, pohjavesi ja sedimentti

Jarmo Koljonen
Yksikönpäällikkö, Site solutions
0400 355 217
jarmo.koljonen@ramboll.fi
Ari Simonen
Johtava asiantuntija, Site solutions
040 638 6843
ari.simonen@ramboll.fi
Kimmo Järvinen
Toimialapäällikkö, Site solutions
+ 358 40 083 3147
kimmo.jarvinen@ramboll.fi
Kim Brander
Johtava asiantuntija
040 352 8033
kim.brander@ramboll.fi
Harri Turkki
Yksikönpäällikkö, maastotutkimukset, Lahti
040 531 0173
harri.turkki@ramboll.fi

Riskienhallinta ja ympäristölainsäädäntö

Sanna Suvanto
Yksikönpäällikkö, Ympäristölaki
040 559 9766
sanna.suvanto@ramboll.fi
Katariina Koikkalainen
Ryhmäpäällikkö, ympäristöriskinarvioinnit
040 143 1326
katariina.koikkalainen@ramboll.fi
Senior Manager
040 572 4105
ncross@ramboll.com

Ympäristöterveys

Katariina Koikkalainen
Ryhmäpäällikkö, ympäristöriskinarvioinnit
040 143 1326
katariina.koikkalainen@ramboll.fi
Tuula Liukko
HSEQ-Liiketoimintapäällikkö
040 827 8609
tuula.liukko@ramboll.fi
Kare Päätalo
Johtava asiantuntija
040 519 1567
kare.paatalo@ramboll.fi

Ympäristövaikutusten arviointi (YVA/SVA)

Joonas Hokkanen
Johtava asiantuntija
0400 355 260
joonas.hokkanen@ramboll.fi
Antti Lepola
Johtava asiantuntija
040 588 7557
antti.lepola@ramboll.fi
Eero Parkkola
Yksikönpäällikkö, YVA ja vesistö
0400 742 271
eero.parkkola@ramboll.fi